برنامه نویسی سایت دانشگاهی - طراحی سایت دانشگاهی

برنامه نویسی سایت دانشگاهی - طراحی سایت دانشگاهی

با توجه به گسترش کاربردهای اینترنت در زندگی روزمره، امروزه بسیاری از مردم احتیاجات خود را از این طریق برطرف می کنند. امر آموزش نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه بسیاری از دانشجویان و یا افرادی که به دنبال دانشگاه ها و سایر مراکز تحصیلی می گردند، در اولین گام به سراغ اینترنت می روند. بنابراین لازم است که هر مرکز آموزشی یک وب سایت خوب و کارآمد داشته باشد تا ازین طریق بتواند خدمات و سرویس های خود را به خوبی ارائه کند.

در یک وب سایت دانشگاهی، می توان خدمات را به گونه ای کاملا مفهوم و راحت به دانشجویان ارائه داد. از مزیت های وب سایت این است که ابتدا می توان تاریخچه ای درباره دانشگاه ارائه کرده و سپس به معرفی کارکنان، مدیران و اساتید و نیز دپارتمان های موجود در دانشگاه پرداخت.

دانشجویان نیز قادر خواهند بود که دروس ارائه شده هر ترم و تاریخ امتحانات را به راحتی مشاهده کنند. هم چنین می توانند به صفحه هر کدام از اساتید مورد نظرشان سر زده و اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. اساتید نیز می توانند در صفحه وب خصوص به خود، نمرات امتحانات، مقالات چاپ شده و کتابهایشان و نیز فایل های مورد نیاز هر دانشجو را آپلود کنند.

یکی دیگر از مزیت های یک سایت دانشگاه، امکان آپلود تصاویر و فیلم هایی است که از مراسم، سمینارها و کلاس های درسی تهیه می شود. در اینصورت دانشجویانی که به هردلیل در آن مراسم خاص حضور نداشته اند می توانند به راحتی جبران کنند.

 

یکی دیگر از بخش های مهم هر سایت دانشگاهی، امکان درج اخبار و رویدادهای دانشگاه است. به این طریق دانشجویان می توانند در اسرع وقت از رویدادهای دانشگاه باخبر شوند. همچنین دانشجویان می توانند با استفاده از حساب کاربری خود، نمرات خود را مشاهده و یا به راحتی انتخاب واحد نمایند. همچنین مدارک دانشجویان را می توان بصورت اینترنتی برای آنها ارسال کرده و به این ترتیب بسیاری از مشکلات که برای دانشجویان از راه دور وجود دارد، برطرف خواهد شد.

بنابراین در کل از جمله اقداماتی که گروه بانواز در رابطه با طراحی و برنامه نویسی سایت دانشگاهی انجام می دهد به شرح زیر می باشد که البته با همکاری و نظرات شما نیز می تواند تکمیل گردد:

  • طراحی و برنامه نویسی سایت دانشگاه با رعایت تمامی اصول سئو و بهینه سازی سایت
  • طراحی صفحه وب به منظور معرفی دانشگاه، اساتید، زمینه های فعالیت و رشته های موجود
  • معرفی دپارتمان های دانشگاه
  • درج اخبار و رویدادهای روز دانشگاه
  • طراحی صفحه وب مربوط به حساب کاربری دانشجویان و اساتید
  • امکان درج مقالات و کتابهای تالیف شده و برگزیده در دانشگاه
  • امکان ثبت نام و انتخاب واحد مجازی
  • اطلاع رسانی به داشنجویان از مراسم و دوره های آموزشی در هر ترم

بنابراین داشتن یک وب سایت دانشگاهی برای هر آموزشگاهی هرچند کوچک ، امروزه امری ضروری به شمار می رود. اگر تا کنون برای برنامه نویسی سایت دانشگاهی اقدام نکرده اید، نگران نباشید. گروه بانواز با بیش از ده سال سابقه در زمینه طراحی و برنامه نویسی سایت و نیز بهینه سازی و سئو سایت، در خدمت شماست تا بتوانید سک وب سایت کارآمد و بهینه برای امور دانشگاه خود طراحی نمایید. برای مشاوره و پشتیبانی رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.

نمونه کارهای انجام شده توسط بانواز